Muzlu Puding Tarifi

Bugünkü tarifimiz çocukların çok sevdiği muzlu puding…

Muzlu Puding Tarifi

Sütlü tatlılar hem daha sağlıklı hem de çocuklara çok yararlı. Üstelik çocuklar muzlu pudingi çok seviyor. Peki muzlu pudingi hazır almak yerine neden evde kendimiz yapmayalım ki… Gelelim şimdi evde muzlu puding yapımına… Muzlu puding yapımının videosunu tarifin sonunda izleyebilirsiniz…

Muzlu Puding İçin Malzemeler:

1 Muz
1 Litre Süt
3 Yumurta Sarısı
2 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Pirinç Unu
1 Paket Şekerli Vanilin
1,5 Su Bardağı Toz Şeker
Tepeleme 1 Yemek Kaşığı Margarin

Muzlu Puding Nasıl Yapılır?

Muzlu puding için ilk önce 3 yumurta sarısını bir tencereye alıyorum. Ardından üzerine 1 litre sütün 1,5 su bardağını ekliyorum. Sonra yumurta ve sütü çırpma teli ile biraz çırpıyorum.

Çırptığım yumurtalı süte 2 yemek kaşığı un ve 2 yemek kaşığı pirinç unu ilave edip un iyice dağılana kadar çırpma teli ile karıştırıyorum.

Ardından kalan sütü ekliyorum ve karıştırıyorum. Tencereyi ocağa alıp orta ısıda çırpma teli ile sürekli karıştırarak koyulaşana kadar pişireceğim. Puding koyulaşmaya başlayınca dibinin tutmaması için ara sıra kaşıkla karıştırıyorum.

Koyulaşan pudingi el blenderi ile iyice karıştırıyorum.

Ardından tencereyi tekrar ocağa alıp orta ısıda bir taşım daha kaynatıyorum.

Kaynadıktan sonra 1,5 su bardağı toz şekeri ilave ediyorum.

Ardından 1 paket şekerli vanilin ekliyorum. Sonra 5 -10 dakika daha kısık ateşte sürekli karıştırarak pişiriyorum.  Kıvam alan pudingi ocaktan alıyorum.
Ocaktan alır almaz hemen tepeleme 1 yemek kaşığı margarini ekleyip çırpma teli ile iyice karıştırıyorum.
Margarin iyice karıştıktan sonra 1 muzu pudingin içine doğruyorum. Ardından el blenderi ile muzun iyice ezilip dağılması sağlıyorum.
Hazırladığım muzlu pudingi bir daha karıştırıp servis kaplarına alıyorum. Buzdolabında yaklaşık 4- 5 saat dinlendikten sonra üzerini ceviz ve hindistan cevizi ile süsleyip servis ediyorum.

Muzlu Puding

Muzlu puding yapımının videosu…

Yorum yapın